Seleno nauda mūsų organizmui: esminiai jo privalumai

Seleno nauda

Seleno nauda mūsų organizmui: esminiai jo privalumai

Selenas yra mikroelementas, kurį organizmui reikalingas tik mažomis dozėmis, tačiau jo vaidmuo jūsų sveikatai yra neįkainojamas. Šis mineralas yra būtinas daugybei biologinių procesų organizme ir žinomas dėl savo daugybės naudingų savybių. Šiame straipsnyje aptarsime seleno naudą jūsų sveikatai ir tai, kaip galite užtikrinti pakankamą jo suvartojimą.

 1. Antioksidacinė apsauga. Viena iš pagrindinių seleno funkcijų organizme yra antioksidacinė apsauga. Selenas padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, kurie gali sukelti ląstelių pažeidimus ir prisidėti prie daugelio ligų, įskaitant vėžį. Jis veikia kaip katalizatorius antioksidantų fermentų gamyboje, padedant neutralizuoti laisvuosius radikalus.
 2. Imuninė sistema. Selenas taip pat yra svarbus jūsų imuninės sistemos sveikatai. Jis prisideda prie baltųjų kraujo kūnelių veikimo, padedant organizmui atsispirti infekcijoms ir uždegimui. Pakankamas seleno kiekis organizme gali pagerinti imuninės sistemos atsaką į ligas.
 3. Skydliaukės sveikata. Selenas yra būtinas normaliai skydliaukės veiklai. Skydliaukė yra liauka, atsakinga už hormonų gamybą, kurie reguliuoja daugelį organizmo procesų, įskaitant medžiagų apykaitą ir energijos lygį. Selenas padeda apsaugoti skydliaukę nuo oksidacinio streso ir kitų neigiamų poveikių.
 4. Vėžio prevencija. Daugelis tyrimų parodė, kad pakankamas seleno suvartojimas gali sumažinti vėžio riziką. Selenas gali padėti organizmui kovoti su pažeistomis ląstelėmis ir užkirsti kelią jų tolesniam vystymuisi. Ypač tai svarbu vėžio formų, tokiose kaip plaučių, skrandžio ir prostatos vėžys, prevencijai.
 5. Sveika plaukų ir nagų būklė. Selenas taip pat prisideda prie sveikų plaukų ir nagų formavimosi. Jis gali padėti išvengti plaukų slinkimo, nagų trapumo ir kitų su plaukais ir nagais susijusių problemų.

Seleno trūkumas organizme gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant skydliaukės disfunkciją, imuninės sistemos susilpnėjimą ir kitiems lėtiniams sutrikimams. Tačiau seleno perteklius taip pat gali būti žalingas, todėl svarbu laikytis rekomenduojamų paros normų.

Norėdami užtikrinti pakankamą seleno suvartojimą, galite įtraukti į savo dietą šiurkščiavaisius grūdus, riešutus, sėklas, žuvį, mėsą ir kitus seleno šaltinius. Taip pat galite pasikonsultuoti su gydytoju ar dietologu, kad sužinotumėte, ar jums reikia papildų.

Selenas yra svarbus mineralas, kuris atlieka daugelį funkcijų organizme ir gali turėti didelę įtaką jūsų sveikatai. Užtikrinti pakankamą seleno suvartojimą gali padėti jums išlaikyti gerą sveikatą ir sumažinti tam tikrų ligų riziką.

Žemiau pateiktoje lentelė, pateikiami maisto produktai, kuriuose gausu seleno

Maisto ProduktaiSeleno Kiekis (mikrogramais)
Braziliniai riešutai544 µg/100 g
Riebaluota žuvis (tunis, lašiša, silkė)40-70 µg/100 g
Moliūgų sėklos53 µg/100 g
Viso grūdo duona23-30 µg/100 g
Vištienos krūtinėlė30 µg/100 g
Kepenys (kalakutienos, kiaulienos, jautienos)20-30 µg/100 g
Krapai19 µg/100 g
Ryžiai (paruošti)15 µg/100 g
Kiaulienos mėsa20 µg/100 g
Konservuotos pupeles15 µg/100 g
Virti kiaušiniai15 µg/100 g
Varškė13 µg/100 g
Avokadai11 µg/100 g
Bananai2.8 µg/100 g

Selenas randamas įvairiuose maisto produktuose, tačiau jo kiekis gali labai skirtis priklausomai nuo augalinės ir gyvulinės kilmės maisto. Norėdami užtikrinti pakankamą seleno suvartojimą, rekomenduojama įtraukti į savo dietą įvairius šaltinius, įskaitant brazilinius riešutus, riebią žuvį, moliūgų sėklas ir kitus produktus iš šios lentelės. Taip pat svarbu laikytis sveikos ir subalansuotos dietos, kuri apima visus reikiamus mikroelementus ir makroelementus.

Jei sudomino jus šis straipsnis, tai gal įdomu bus paskaityti apie mineralą magnį, o taip pat ir apie kalcį, magnį ir vit. D kartu.

  Sekite mane socialiniuose tinkluose

  Susisiekite

  Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos