Seleno nauda mūsų organizmui: esminiai jo privalumai

Seleno nauda

Seleno nauda mūsų organizmui: esminiai jo privalumai

Selenas yra mikroelementas, kurį organizmui reikalingas tik mažomis dozėmis, tačiau jo vaidmuo jūsų sveikatai yra neįkainojamas. Šis mineralas yra būtinas daugybei biologinių procesų organizme ir žinomas dėl savo daugybės naudingų savybių. Šiame straipsnyje aptarsime seleno naudą jūsų sveikatai ir tai, kaip galite užtikrinti pakankamą jo suvartojimą.

 1. Antioksidacinė apsauga. Viena iš pagrindinių seleno funkcijų organizme yra antioksidacinė apsauga. Selenas padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, kurie gali sukelti ląstelių pažeidimus ir prisidėti prie daugelio ligų, įskaitant vėžį. Jis veikia kaip katalizatorius antioksidantų fermentų gamyboje, padedant neutralizuoti laisvuosius radikalus.
 2. Imuninė sistema. Selenas taip pat yra svarbus jūsų imuninės sistemos sveikatai. Jis prisideda prie baltųjų kraujo kūnelių veikimo, padedant organizmui atsispirti infekcijoms ir uždegimui. Pakankamas seleno kiekis organizme gali pagerinti imuninės sistemos atsaką į ligas.
 3. Skydliaukės sveikata. Selenas yra būtinas normaliai skydliaukės veiklai. Skydliaukė yra liauka, atsakinga už hormonų gamybą, kurie reguliuoja daugelį organizmo procesų, įskaitant medžiagų apykaitą ir energijos lygį. Selenas padeda apsaugoti skydliaukę nuo oksidacinio streso ir kitų neigiamų poveikių.
 4. Vėžio prevencija. Daugelis tyrimų parodė, kad pakankamas seleno suvartojimas gali sumažinti vėžio riziką. Selenas gali padėti organizmui kovoti su pažeistomis ląstelėmis ir užkirsti kelią jų tolesniam vystymuisi. Ypač tai svarbu vėžio formų, tokiose kaip plaučių, skrandžio ir prostatos vėžys, prevencijai.
 5. Sveika plaukų ir nagų būklė. Selenas taip pat prisideda prie sveikų plaukų ir nagų formavimosi. Jis gali padėti išvengti plaukų slinkimo, nagų trapumo ir kitų su plaukais ir nagais susijusių problemų.

1 pav. Maisto produktai, kuriuose gausu seleno

Seleno trūkumas organizme gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant skydliaukės disfunkciją, imuninės sistemos susilpnėjimą ir kitiems lėtiniams sutrikimams. Tačiau seleno perteklius taip pat gali būti žalingas, todėl svarbu laikytis rekomenduojamų paros normų.

Norėdami užtikrinti pakankamą seleno suvartojimą, galite įtraukti į savo dietą šiurkščiavaisius grūdus, riešutus, sėklas, žuvį, mėsą ir kitus seleno šaltinius. Taip pat galite pasikonsultuoti su gydytoju ar dietologu, kad sužinotumėte, ar jums reikia papildų.

Selenas yra svarbus mineralas, kuris atlieka daugelį funkcijų organizme ir gali turėti didelę įtaką jūsų sveikatai. Užtikrinti pakankamą seleno suvartojimą gali padėti jums išlaikyti gerą sveikatą ir sumažinti tam tikrų ligų riziką.

Žemiau pateiktoje lentelė, pateikiami maisto produktai, kuriuose gausu seleno:

Maisto ProduktaiSeleno Kiekis (mikrogramais)
Braziliniai riešutai544 µg/100 g
Riebaluota žuvis (tunis, lašiša, silkė)40-70 µg/100 g
Moliūgų sėklos53 µg/100 g
Viso grūdo duona23-30 µg/100 g
Vištienos krūtinėlė30 µg/100 g
Kepenys (kalakutienos, kiaulienos, jautienos)20-30 µg/100 g
Krapai19 µg/100 g
Ryžiai (paruošti)15 µg/100 g
Kiaulienos mėsa20 µg/100 g
Konservuotos pupeles15 µg/100 g
Virti kiaušiniai15 µg/100 g
Varškė13 µg/100 g
Avokadai11 µg/100 g
Bananai2.8 µg/100 g
1 lentelė. Produktų sudėtis ir seleno kiekis jame

2 pav. Bertoletijų riešutai

  Selenas randamas įvairiuose maisto produktuose, tačiau jo kiekis gali labai skirtis priklausomai nuo augalinės ir gyvulinės kilmės maisto. Norėdami užtikrinti pakankamą seleno suvartojimą, rekomenduojama įtraukti į savo dietą įvairius šaltinius, įskaitant brazilinius riešutus, riebią žuvį, moliūgų sėklas ir kitus produktus iš šios lentelės. Taip pat svarbu laikytis sveikos ir subalansuotos dietos, kuri apima visus reikiamus mikroelementus ir makroelementus.

  Jei iš maisto produktų gaunate nepakankamai seleno arba jis jums nepasiekiamas, apsvarstykite galimybę išbandyti seleno maisto papildus:

  Selenas NOW Foods, Selenium, 100 mcg yra veganams ir vegetarams tinkantis, pagamintas be mielių, GMO, kviečių, glitimo, sojos, pieno, kiaušinių, žuvies, vėžiagyvių. Sukurtas laikantis GMP (Geros Gamybos Praktikos) standartų gamykloje. Rekomenduojama vartoti po 1 tabletę 1–2 kartus per dieną valgio metu. Tabletėse esantys pagalbiniai ingredientai – mikrokristalinė celiuliozė, stearino ir magnio stearatas (abi iš augalinių šaltinių). Laikyti atidarius vėsioje, sausoje vietoje ir saugoti nuo vaikų. Prieš naudojant, ypač jei esate nėščia, maitinate krūtimi, vartojate vaistus ar turite sveikatos problemų, būtina pasitarti su gydytoju.

  3 pav. NOW Foods, Selenium, 100 mcg

  Šis Life Extension, Super Selenium Complex & Vitamin E, 200 mcg glitimo neturintis ir ne GMO, LE sertifikuotas maisto papildas yra sukurtas teikiant pažangiausią seleno formą. Super Selenium Complex formulėje yra trijų rūšių selenas kartu su vitaminu E, siekiant optimizuoti sveikatą ir ilgaamžiškumą. Įrodyta, kad kai kuriuose ilgiausiai gyvenančių pasaulio žmonių regionuose seleno ir kitų sveikatą skatinančių mineralų lygis yra aukštas.

  Šios galingos seleno formos padeda kovoti su vienu pagrindinių senėjimą lemiančių veiksnių – oksidaciniu pažeidimu, taip teikdamos keletą naudų:

  • Apsaugo kūną nuo oksidacinės žalos;
  • Palaiko normalią skydliaukės ir imuninės sistemos funkciją sveikiems asmenims;
  • Skatina širdies, smegenų sveikatą ir sveiką ląstelių dalijimąsi.
  Life extention selenium

  4 pav. Life Extension, Super Selenium Complex & Vitamin E, 200 mcg

  Vartokite vieną 1 kapsulę kasdien su maistu arba pagal sveikatos priežiūros specialisto rekomendaciją.

  Kiti ingredientai: mikrokristalinė celiuliozė, augalinė celiuliozė (kapsulė), dikalcio fosfatas, stearino rūgštis, silicis.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Neviršyti rekomenduojamos dozės. Vartojant maisto papildus, būtina pasitarti su gydytoju, jei gydomasi dėl sveikatos būklės, nėštumo ar žindymo laikotarpiu. Laikyti sandariai uždarytą, vėsioje, sausoje vietoje.

  Nuo 1947 m. siūlomas L-selenometionino papildas Solgar, Selenium, Yeast-Free, 100 mcg yra ne GMO, patvirtintas kaip neturintis glitimo, be kviečių ir pieno produktų, tinkamas veganams. Šis antioksidacinės sveikatos maisto papildas padeda palaikyti imuninės sistemos sveikatą. Selenas, būtinas mikroelementas, dalyvauja antioksidacinėje enzimo glutationo peroksidazė veikloje, kovojant su ląsteles pažeidžiančiais laisvaisiais radikalais ir padeda regeneruoti vitaminą E, suteikiant papildomą antioksidacinę apsaugą. Ši formulė suteikia mielių neturintį seleną kaip L-selenometioniną.

  5 pav. Solgar, Selenium, Yeast-Free, 100 mcg

  Suaugusiems kaip maisto papildą rekomenduojama vartoti vieną 1 tabletę vieną arba du kartus per dieną, prieš valgį, arba pagal sveikatos priežiūros specialisto nurodymus.

  Jei esate nėščia, maitinate krūtimi, vartojate vaistus ar turite sveikatos problemų, prieš vartodami maisto papildą pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Laikyti kambario temperatūroje.

  Išvada

  Seleno nauda organizmui yra nepaprastai svarbi ir įvairiapusiška. Kaip esminis mikroelementas, selenas vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant antioksidacinę apsaugą, kovojant su ląsteles gadinančiais laisvaisiais radikalais ir stiprinant imuninę sistemą. Seleno nauda taip pat apima normalios skydliaukės funkcijos palaikymą ir sveikatos, ypač širdies ir smegenų sveikatos, skatinimą. Papildomai, selenas prisideda prie vitamino E regeneracijos, stiprinant jo antioksidacinį poveikį. Dėl šių priežasčių seleno papildų vartojimas gali būti itin naudingas, ypač asmenims, kurių mityboje trūksta šio svarbaus mikroelemento, užtikrinant būtiną seleno naudą jų sveikatai.

  Jei sudomino jus šis straipsnis, tai gal įdomu bus paskaityti apie mineralą magnį, o taip pat ir apie kalcį, magnį ir vit. D kartu.

   Sekite mane socialiniuose tinkluose

   Susisiekite

   Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos