Folio rugšties nauda: Svarbus Mikroelementų Junginys Jūsų Sveikatai

Folio rūgštis

Folio rugšties nauda: Svarbus Mikroelementų Junginys Jūsų Sveikatai

Folio rugštis, arba vitaminas B9, yra esminis mikroelementų junginys, kuris atlieka kritinį vaidmenį žmogaus sveikatai. Šis svarbus vitaminas yra būtinas daugybei biologinių procesų organizme, ypač kai kalbame apie ląstelių dalijimąsi ir genetinę informaciją. Šiame straipsnyje išnagrinėsime folio rugšties naudą sveikatai ir išryškinsime jo svarbą keliuose svarbiuose aspektuose.

Folio rugšties nauda nėščioms moterims ir vaisiui

Viena iš pagrindinių folio rugšties naudų yra jos svarba nėščioms moterims ir vaisiui. Šis vitaminas yra būtinas vaisiaus nervų sistemos vystymuisi ir teisingam neuralinio vamzdelio formavimuisi. Nepakankamas folio rugšties suvartojimas nėštumo metu gali lemti rimtų vaisiaus defektų, tokių kaip neuralinio vamzdelio defektai.

Sveikos kraujodaros sistema ir anemijos prevencija

Folio rugštis taip pat svarbus sveikai kraujodaros sistemai. Jis dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje ir yra esminis komponentas hemoglobino, kuris neša deguonį per organizmą, sudėtyje. Trūkstant folio rugšties, gali išsivystyti anemija, kuri sukelia nuovargį, silpnumą ir kitus simptomus.

Sveikos odos ir plaukų priežiūra

Folio rugštis gali prisidėti prie sveikos odos ir plaukų priežiūros. Jis dalyvauja naujų ląstelių formavime, įskaitant odos ir plaukų ląsteles. Taip pat padeda organizmui išnaudoti baltymus, kurie yra būtini odos ir plaukų augimui ir atnaujinimui.

Metabolizmo reguliavimas

Šis vitaminas reguliuoja kepenų funkciją ir prisideda prie medžiagų apykaitos procesų organizme. Tai yra svarbu reguliuojant homocisteino kiekį kraujyje, kuris gali būti susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis. Folio rugštis padeda konvertuoti homocisteiną į kitus naudingus junginius ir taip mažina šios medžiagos žalą organizmui.

Žemiau pateikta lentelė, kurioje pateikiami maisto produktai, kuriuose yra folio rūgšties (vitaminas B9) ir nurodyta apytikslė folio rūgšties kiekio vertė šiuose produktuose:

Maisto ProduktaiFolio Rūgšties Kiekis (mikrogramais)
Špinatai (100 g, virti)263 mcg
Lęšiai (100 g, virti)181 mcg
Avokadai (1 vidutinio dydžio)89 mcg
Citrusiniai vaisiai (pvz., apelsinai, 1 vaisius)30-50 mcg
Juoda duona (100 g)32 mcg
Pupelės (100 g, virtos)82 mcg
Brokoliai (100 g, virti)63 mcg
Spanguolės (100 g)18 mcg
Pienas (1 puodelis)12 mcg
Kauliukai (100 g, virti)30 mcg
1 lentelė. Maisto produktai, kuriuose yra folio rūgšties

Ši lentelė suteikia apytikslės folio rūgšties kiekio vertes populiariuose maisto produktuose. Reikia nepamiršti, kad tikslus folio rūgšties kiekis gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo produktų rūšies, gaminimo būdo ir kitų veiksnių. Norint užtikrinti pakankamą folio rūgšties suvartojimą, galite įtraukti į savo dietą šiuos produktus ir taip prisidėti prie savo sveikatos palaikymo.

Norint užtikrinti pakankamą folio rugšties suvartojimą, galite įtraukti į savo dietą maisto produktus, tokius kaip špinatai, lęšiai, avokadai, citrusiniai vaisiai, pupelės ir kt. Taip pat nėščiosioms rekomenduojama vartoti folio rugšties papildus, kad užtikrintų vaisiaus sveikatą.

Maisto papildas Jarrow Formulas, Vegan Methyl Folate, Extra Strength, 400 mcg, 60 Veggie Capsules labai bioaktyvi folio rūgšties forma, be glitimo, ne GMO ir yra sertifikuota folio rūgštis. Suaugusiam gerti po 1 kapsulę kartą per dieną valgio metu arba kaip nurodė kvalifikuotas sveikatos priežiūros specialistas.

1 pav. Jarrow Formulas, Vegan Methyl Folate, Extra Strength

Vegetarams ir veganams tinkanti B komplekso folio rūgštis – NOW Foods, Folic Acid, 800 mcg, 250 Tablets. NOW vitaminai užsitarnavo vardą ir jau gyvuoja nuo 1968 m. Sertifikuota produkcija, be GMO. Gerti po 1 tabletę per dieną valgio metu.

Folio rūgštis

2 pav. NOW Foods, Folic Acid

Sertifikuotas Solgar Folate folio rūgštis, 400 mcg, 250 Tablets. Ši folio rūgtis yra be glitimo, be GMO, be kviečių ir pieno prodūktų pėdsakų. Folio rūgšties vartojimas yra svarbus nėščioms moterims ir padeda pagerinti širdies sveikatą. Folio rūgštis padeda palaikyti sveiką homocisteino kiekį, nes padeda homocisteiną paversti metioninu. Be to, jis vaidina svarbų vaidmenį raudonųjų kraujo kūnelių sveikatai ir padeda palaikyti sveiką nervų sistemą.

Folio rugštis

3 pav. Solgar Folate

Vis dėlto prieš pradedant vartoti bet kokius papildus, visada patariama pasikonsultuoti su gydytoju. Folio rugštis yra esminis elementas žmogaus sveikatai, ir užtikrinant jo pakankamą suvartojimą, galima pasiekti daugybę naudingų sveikatos pranašumų.

Jei laukiatės jums taip pat gali būti aktualu paskaityti vitaminus nėščiosioms.

    Sekite mane socialiniuose tinkluose

    Susisiekite

    Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos