Nėštumas – įspūdingas ir atsakingas laikotarpis

neštumo svarba

Nėštumas – įspūdingas ir atsakingas laikotarpis

Sveikas ir subalansuotas maistas mus turi lydėti visados, bet, nėštumo metu, teisinga mityba tampa ypač svarbi, nes su maistu gaunamos naudingos maistinės medžiagos, kurias įsisavinate ne tik Jūs, bet ir Jūsų įsčiose augantis kūdikis.

Nėščiosios maistas turi būti įvairus, šviežias, pilnavertis ir sveikas. Besilaukiančiai moteriai reikia suvartoti apie 300 kilokalorijomis daugiau per dieną, nei įprastai – iš viso apie 2500-3000 kilokalorijų. Todėl visai nereikia valgyti už du, kaip dažnai sakoma, tiesiog reikėtų valgyti sveikesnį, labiau subalansuotą maistą.
Teisingai besimaitinanti nėščioji 20 proc. visų dienos kalorijų turi gauti iš baltymų, 30-35 proc. iš riebalų, ir likusius 45-50 proc. iš angliavandenių. Taigi riebalai reikalingi, naudingi, bet jų reikia kasdien labai mažai.

Nėščiajai ypač naudingi riebalai, esantys riebioje žuvyje, juose gausu omega 3 riebiųjų rūgščių, tad rekomenduojama kasdien valgyti 1 porciją riebios žuvies.Tačiau daugelyje šalių gydytojai net draudžia nėštukėms valgyti žuvį, nes žuvyje randama daug toksinių medžiagų. Tad vietoj to rekomenduoja kasdien naudoti kokybiškus Omega-3 maisto papildus.
NEOLIFE Omega-3 Salmon Oil Plus išskirtinė tuo, kad jos sudėtyje yra visos 8 omega-3 riebalų rūgštys, dalyvaujančios žmogaus mityboje, o žaliavos patikrintos dėl potencialių 200 žalingų medžiagų, kurių leistina norma yra lygi nuliui.

Mineralai ir vitaminai

Jei nėštumo metu būsimai mamai trūksta vitaminų ar mineralų, tai gali neigiamai atsiliepti kūdikiui. Taigi, ko reikia nėštukei?

KALCIO. Nėščiajai reikėtų gauti 1000-1200 mg kalcio per dieną.
Kalcio poreikiui patenkinti reikėtų išgerti 2-3 puodelius pieno arba kefyro arba suvalgyti 2 indelius jogurto, valgyti žuvies, salotų, brokolių.
MAGNIO IR CINKO. Magnio daugiausia kakavoje, riešutuose, jūros gėrybėse, grūduose, pupose, žirniuose, žaliose lapinėse daržovėse, moliūguose, sėklose. Dienos norma – 350 mg. Pakankamas jo kiekis užtikrina normalų gimdos raumens tonusą, apsaugo nuo nėštumo komplikacijų.
Vitaminas D labai svarbus skeleto formavimuisi. Šiandieninių tyrimų statistika rodo, kad D vitamino ypač trūksta tiek vaikams, tiek suaugusiems. Rekomenduojama vitamino D paros dozė sudaro 5mkg.
NEOLIFE siūlo puikų produktą Kal-Mag Plus D.

Nėštumas

GELEŽIS. Jos trūkumas (mažakraujystė) – dažna nėščiųjų bėda. Būsimajai mamai kasdien antrame ir trečiame nėštumo trimestre reikėtų 30 mg geležies. Jos gausu mėsoje, kepenėlėse, kiaušiniuose, grikių kruopose, mėlynėse, žemuogėse, ir kt.. Geriausiai organizmas ją pasisavina iš gyvulinės kilmės produktų. Jei būsima mama retai valgo mėsą, ypač vegetarėms, rekomenduočiau kasdien papildyti savo racioną natūraliais maisto papildais su geležimi.

B GRUPĖS VITAMINAI. Vitaminas B1 daugiausiai randamas grūduose, įvairiose sėklose, daržovėse, kiaulienoje. Paros dozė – 1,4 mg. Vitamino B2 gausu kalakutienoje, žuvyje, piene, brokoliuose, špinatuose. Per parą reikėtų gauti tiek pat, kaip ir vitamino B1.
Vitamino B6 rekomenduojamas kiek didesnis keikis – 1,9 mg. Jo gausu mėsoje, kiaušiniuose, riešutuose. Labai svarbus vitaminas B9 (folatas) arba tiesiog folio rūgštis. Kai jo trūksta, vaisiui gali vystytis nervų sistemos defektai, dažniau nėščiajai atšoka placenta, padidėja priešlaikinio gimdymo grėsmė, kūdikiai dažniau gimsta mažo svorio. Rekomenduojamas kiekis – 600 mkg per dieną. Idealu, jei 3 mėnesius prieš pastojant moteris šio vitamino gautų 400 mkg per dieną. Jeigu efektyviai nesisaugojate nėštumo, folatus naudokite nuolat. Jų gausu kepenėlėse, grybuose, žaliose lapinėse daržovėse, juodoje duonoje, apelsinuose, greipfrutuose, pupose, lęšiuose. Vitaminas B12. Jo yra gyvulinės kilmės produktuose, dienos norma – 2,2 mg.

Jei manote, kad su maistu negaunate visų šių maistinių medžiagų, arba, gaunate nepakankamai, puikus sprendimas Neolife subalansuotas produktas – FORMULA IV.

Ir dabar jūs atsakingi ne už viena, o už du

    Sekite mane socialiniuose tinkluose

    Susisiekite

    Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos