Vaikščiojimo nauda žmogui

vaiksciojimo nauda žmogui

Vaikščiojimo nauda žmogui

Vaikščiojimas yra natūrali it mums kaip biologinei rūšiai gyvybiškai būtina fizinė veikla. Moksliniais tyrimais yra įrodyta, vaikščiojimo poveikis mūsų sveikatai. Norint būti aktyvesniems mums užtenka tiesiog daugiau vaikščioti.

Kodėl reikalingas vaikščiojimas

Noriu Jus paskatinti ir pasidalinti, kokią naudą gauname bent kelias minutes pavaikščioję lauke:

3 minutės fizinės veiklos gryname ore gali, sumažinti mūsų kraujo spaudimą, nes judesys prisideda prie bendros geros savijautos, ir mes leidžiame pailsėti savo mintims ir nuraminame stresą.

Užtenka tik 5 minučių, kad jūsų lupų kampučiai kilstelėtų aukštyn, taip yra todėl, kad mes galime neramias mintis nustumti vėlesniam laikui,  ir mėgautis mus supančia nuostabia gamta, o grynas oras išvalo mūsų plaučius.

Po 10 minučių vaikščiojimo gryname ore, būsime mažiau dirglūs, patirsime mažiau streso ir taip galėsime įjungti savo kūrybiškąją pusę apmastyti savo dienos ar mėnesio planus.

15 minučių fizinės veiklos po valgio gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje net iki 24 val. Todėl tiems, kurių cukraus kiekis padidėjęs kraujo plazmoje, ypač naudinga vietoj deserto pavaikščioti lauke.

Juk mūsų pietūs buvo tikrai labai skanūs ir kartais taip norisi dar šaukštelį pakartoti. Jeigu taip atsitinka, tas suvalgytas šaukštelis gali viršyti jūsų dienos suvartojamų kalorijų kiekį dėl kurio mūsų svoris pradeda augti, norint to išvengti 30 minučių pasivaikščiojimas sudegins nepageidaujamas suvartotas kalorijas.

45 minutės jau tikras sportas, o širdis yra mūsų – pagrindinis raumuo, kurį nuolat reikia stiprinti. Vaikščiojant taip pat aktyviname visą medžiagų apykaitą, kuri padeda mūsų kraujagyslėms.

Po 90 minučių vaikščiojimo, mūsų organizmas grįžta pilnai išsivalęs ir nuo blogų minčių ir nuo pavojingų toksinų, esančių mūsų organizme. Jaučiamės tarsi pameditavę.

Lieknėjimas vaikščiojant

Vaikščiojimas kaip ir kita fizinė veikla gali padėti sumažinti kūno svorį, tik reikia žinoti kelis dalykus kaip tai padaryti:

  1. Pasirinkite ėjimo tempą – jeigu jūsų tikslas numesti svorio tempas turi būti spartesnis, tarsi kažkur vėluotumėt maždaug 5-6 km/h, tokiu būdu jūs išeikvosite apie 150 kcal per pusvalandį ir apie 300 kcal per valandą.
  2. Eikite mažesniais žingsniais – kuo daugiau žingsnių padėsite, tuo išeikvosite daugiau savo energijos.
  3. Įjunkite rankų pagalbą – nelaikykite rankų prie šonų, arba dar blogiau nevaikščiokite su telefonu rankose. Įdarbinkite ne tik kojas, bet ir rankas tegul jos padeda jums lengviau ir greičiau judėti. Darykite intensyvius judesius.
  4.  Rinkitės pasivaikščiojimą ryte – po 8-12 valandų nevalgymo gliukozės atsargos kraujyje palaipsniui mažėja ir einant energija apsirūpinti organizmas pradeda skaidyti riebalus iš jūsų poodinio sluoksnio. Taip pat vaikščiojimas ryte “užkuria” jūsų medžiagų apykaitą visai dienai, taip užtikrinant didelį kalorijų eikvojimą.
  5. Vanduo ypač svarbus – gerkite daug vandens, nes vaikščiojant prarandate ne tik kalorijas, bet ir skysčius, o skysčių trūkumas sulėtina lieknėjimo procesą.
  6. Taisiklingas kvėpavimas – įkvėpkite per nosį iškvėpkite per burną Jeigu pradėtų dusinti sulėtinkite tempą, kad atgautumėte kvapą ir po kelių minučių vėl paspartinkite ėjimo tempą. Organizmui apsipratus prie spartesnio tempo jūsų nebedusins.

Vaikščiojimas nėštumo metu

Po truputį griaunamas mitas, kad nėštumui reikia laiko ir pasyvaus gyvenimo būdo. Juk moteris turi išlikti stipri ir pasiruošti sveikam gimdymui. Vaikščiojimas natūralus būdas išlaikyti fizinį aktyvumą bei sveikatą be griežtų kūno treniruočių rutinos. Tai taip pat padės vaisiaus vystymuisi. 

Vaikščiojimo nauda nėščiajai:

  • Sveikas kūdikis;
  • Tikimybė išvengti gestacinio diabeto;
  • Natūralaus gimdymo tikimybė;
  • Sumažina skausmą ir nemalonius pojūčius;
  • Padeda širdies plakimui;
  • Plaučiams;
  • Kontroliuoja nesveiką svorio augimą;
  • Nuima stresą.

Nėščiųjų vaikščiojimas

Patarimai teisingai vaikščioti

Distancija

Jei jūs tik pradedate šią veiklą pradėkite nuo pusės ar vieno kilometro. Jūsų distancijai pasirinkti, geriausiai parodys jūsų pulsas. Jei jis ima kilti, reikėtų pagalvoti apie trumpesnį atstumą arba mažesnį tempą. Atstumą didinkite palaipsniui.

Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja kasdien nužingsniuoti apie 10 000 žingsnių, o tai ir galėtų būti jūsų orientyras. Tačiau kiekvienam adekvatų krūvį ir atstumą gali parinkti kineziterapeutas, sudarydamas individualią programą.

Pulsas

Puslas svarbiausias rodmuo, kurio priklauso ėjimo tempas. Draugiškiausias jūsų širdžiai – 110 tvinksnių per minutę. Vaikštant sveikatinimosi tikslu reikėtų laikytis saugios širdies darbo zonos, kurią galite apsiskaičiuoti pagal formulę: 220 – jūsų amžius x 0,65.

Jei pulsas didėja ir ima viršyti 120 tvinksnių per minutę – sulėtinkite tempą. Einant per dideliu tempu ims gamintis streso hormonai, o pastarieji trikdo kolageno (svarbiausio mūsų kūne statybinio baltymo) gamybą, taip pat organizme prasideda jį rūgštinantys procesai. Kad galėtumėte lengviau sekti savo širdies ritmą, vertėtų pasitelkti į pagalbą išmaniuosius prietaisus.

Pasiruošimas

Efektyviausias pasivaikščiojimas bus tada, jei jausitės pailsėję. Idealiausias metas – rytas, po atsikėlimo praėjus bent 20–30 min.

  • Prieš vaikščiojimą būtinai išgerkite vandens, taip pat jeigu planuojate ilgiau pavaikščioti, pasiimkite buteliuką su savimi.
  • Jei pabudote alkanas, lengvai užkąskite angliavandenių (NeoLifeBar sveikuolišką avižinį batonėlį, bananą ar šaukštelį riešutų sviesto) arba išgerkite baltyminio Neolife Shake kokteilio.

Apšilimas

Prieš vaikščiojimą , nėra būtinas specialus apšilimas, nes galite startuoti lėtesniu tempu ir tokiu būdu apšilsite ir į ritmą įeisite palaipsniui didindami tempą.

Avalynė

Patogi ir pritaikyta sportui avalynė yra labai svarbu, nes jūsų kojos padėtis vaikščiojant bus taisiklinga taip pat išvengsite traumų, mažiau pavargsite, tam puikiai tinka bėgimui skirti, lengvi bateliai su gera amortizacija, storu ir lanksčiu padu.

Laikysena

  • Būkite atsipalaidavę, jokiu būdu neįsitempę, nes įtampa didina pulsą.
  • Smakras lygiagretus žemei, neišstumtas į priekį, pečiai laisvai atpalaiduoti, nukreipti atgal (nepakumpę!), pilvas šiek tiek (ne maksimaliai) įtrauktas (tik tiek, kad išlaikytų tiesų stuburą).
  • Rankos visada šalia liemens, ties šonais (ne priekyje!), šiek tiek sulenktos – einant ritmingai mojuokite jomis, bet jokiu būdu neįtempkite.
  • Ir nekrypuokite klubais! Krypavimas sukuria nestabilumą juosmeninėje stuburo dalyje, tad gali išprovokuoti skausmingas pasekmes, sudirginti.

Žingsnis

  • Neikite dideliais žingsniais.
  • Koją statykite nuo kulno ant pirštų, per visą pėdą.
  • Neakcentuokite kulno, nesiremkite visu svoriu ant jo.
  • Daugiau svorio nukreipkite į pėdos priekį, kad į darbą įsijungtų blauzda.
  • Eidami nespyruokliuokite.

Papildai

Adekvatus krūvis gerina ląstelių regeneraciją ir medžiagų apykaitą, todėl būtina užtikrinti pakankamą gaunamų baltymų ir kolageno kiekį.

Tad itin svarbi visavertė subalansuota mityba, kurioje baltymai sudarytų 20–25 proc. Prieš ar po vaikščiojimo labai rekomenduoju Neolife Shake kokteilį, kuris yra klinikiniais tyrimais patikrintas. Jo sudėtyje yra 18g aukšts kokybės baltymų, biologiškai papildytas 22 aminorūgštimis, platus svarbiausių vitaminų ir mineralų spektras, 5 g sotumo suteikiančių skaidulų.

Norint jaustis pilnai energingas išbandykite NeoLife SPORT Ami-Tone, kuris suteikia šių aminorūgščių: L-arginino, L-ornitino, L-tirozino, produkte taip pat yra cholino, kuris yra gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga, ir inozitolio.

O po fizinio krūvio išvengiant mėšlungio, svarbu pasirūpinti Kalcio ir magnio atsargomis organizme, tai gali padėti NeoLife kompanijos Kal-Mag plus D vitaminai ir Magnesium Complex.

Būkime Stiprūs, Aktyvūs ir Sveiki ❤️❤️

    Sekite mane socialiniuose tinkluose

    Susisiekite

    Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos