Salierai ne tik naudingi, bet ir universalūs

saliero nauda

Salierai ne tik naudingi, bet ir universalūs

Salierai priskiriami naudingiausių daržovių kategorijai, nors dažnai jie būna pamiršti ir nenaudojami. Ši žalia daržovė naudinga ne tik dėl naudos sveikatai, bet ir dėl jų universalumo. Šias daržoves galite valgyti žalias, naudoti kokteiliuose, pagardinti troškinį, papildyti sriubą, naudoti salotose.

  • Salieras sudarytas iš 95 % vandens, likusi dalis – elektrolitai. Vartojant šią daržovę savo organizmą aprūpinate drėgme. Po ilgo skrydžio ar patirto apsinuodijimo maistu paruoškite skysčių balansą atkuriantį gėrimą iš šviežiai spaustų salierų sulčių ir kokosų vandens, kuriame taip pat gausu elektrolitų
  • Dėl salierų sudėtyje esančio kelio, magnio, natrio ir geležies šios daržovės šarmina organizmą ir neutralizuoja jį rūgštinančio maisto (mėsos, pieno ir labai perdirbtų produktų) poveikį. Be to, šie salieruose esantys mineralai būtini daugeliui organizme vykstančių procesų.
  • Į maistą įmaišius saliero organizmas lengviau įsisavins druską nei iš įprastai naudojamos maistinės druskos. Tokiu būdu maitinsitės sveikiau.
  • Chlorofilas reikalingas kraujo regeneravimo procesui vykti tinkamai, padeda kovoti su vėžiu ir uždegimais. Taip pat chrolofilas pasižymi antioksiduojamosiomis ir antimutageninėmis savybėmis.
  • Salieruose gausu skaidulų, kurios padeda šalinimo sistemos veiklai, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, gerina maistingųjų medžiagų įsisavinimą.
  • Puiki daržovė siekiantiems sulieknėti, nes yra labai nekaloringa, bet aprūpinanti organizmą naudingomis medžiagomis.
  • Magnio, kalio šaltinis kraujo krešėjimui užtikrinti, tvirtiems kaulams ir sveikai širdžiai.
  • Salierai padės iš organizmo pašalinti toksinus ir skysčių perteklių.
  • Gausu vitamino A, kuris atsakingas už mūsų sveikas akis.
  • Vartojant šias žaliasias daržoves sumažinsite blogojo cholesterolio kiekį organizme.
  • Salierai apsaugo nervines ląsteles nuo žalingo aplinkos poveikio.
  • Salieruose esantis vitaminas C ir kiti antioksidantai, reguliariai vartojant mažina pavojų peršalti ir apsaugo nuo daugybės kitų ligų.
  • Salieras labai naudingas turint problemų su sanariais. Esant sanario uždegimui spartinamas audinio atkūrimas.

Kulinarijoje naudojamos visos salierų dalys: stiebai, lapai, šaknys ir net sėklos. Tad juos įtraukti į mitybą tikrai nebus sunku. Tuo labiau, kad šią daržovę galima vartoti tiek žalią, tiek termiškai apdorotą. Salierai nauda didžiulė mūsų organizmui tik reikėtų su jais atsargiai, nes tai vienas iš labiausiai alergizuojančių maisto produktų. Žmonėms, turintiems kraujo krešėjimo sutrikimų, vartojantiems kraują skystinančius vaistus, salierų valgyti nerekomenduojama.

Salierų gumbo nauda

Saliero gumbas yra unikali ir nepakankamai naudojama daržovė, auginama jau šimtmečius. Ši šakniavaisinė daržovė kilusi iš Viduržemio jūros regiono, joje gausu ląstelienos, kalcio ir vitaminų A ir C, todėl ji yra puikus mitybos šaltinis. Saliero gumbas yra labai universalus ir gali būti ruošiamas įvairiais būdais – nuo paprasto troškinimo garuose ir troškinimo iki sudėtingų sriubų ir troškinių. Jis yra švelnaus, šiek tiek saldaus skonio, todėl puikiai tinka salotoms ir sumuštiniams gardinti, taip pat aromatingoms užtepėlėms ar padažams gaminti. Saliero gumbas turi žemą glikemijos indeksą, todėl yra puikus pasirinkimas norintiems laikytis sveikos mitybos. Dėl unikalaus skonio ir maistinės vertės salierų gumbai yra puikus bet kokio patiekalo priedas.

salierų gumbai nauda

Salierų gumbai įvairiose pasaulio kultūrose nuo seno naudojami kaip gydomoji priemonė. Ši neįtikėtina daržovė šimtmečius buvo naudojama įvairiems negalavimams gydyti – nuo virškinimo problemų iki odos ligų. Šiandien salierų gumbai vėl populiarėja dėl daugybės sveikatai naudingų savybių. Juose gausu svarbiausių vitaminų ir mineralų, o tyrimai parodė, kad salierų gumbų nauda vartojant padės sumažinti uždegimą ir pagerinti širdies sveikatą. Salierų gumbų įtraukimas į savo mitybą yra paprastas būdas gauti vitaminų ir mineralų, reikalingų jūsų organizmui išlikti sveikam.

Salierų sultys

Salierų sultys pastaruoju metu tapo tikra sveikatingumo tendencija, viliodamos žmones savo įspūdingomis sveikatos teikiamomis naudomis. Šis žaliasis gėrimas, gaminamas iš šviežių salierų stiebų, ne tik gaivina, bet ir yra pilnas maistinių medžiagų, kurios gali padėti pagerinti bendrą sveikatos būklę.

Pagrindinės salierų sulčių naudos:

  • Uždegimo mažinimas: Salierų sulčių antioksidantai, tokie kaip luteolinas ir apigeninas, yra labai veiksmingi mažinant organizme uždegimą, kuris yra daugelio lėtinių ligų, įskaitant sąnarių uždegimą, priežastis. Tai rodo, kad salierų nauda sveikatai yra tiesiogiai susijusi su uždegiminės būklės mažinimu organizme.
  • Virškinimo sveikatos skatinimas: Dėl didelio vandens ir skaidulų kiekio, salierų sultys gali padėti pagerinti virškinimą ir mažinti vidurių užkietėjimą, pabrėžiant salierų naudą virškinimo sistemai.
  • Širdies sveikatos gerinimas: Kalis, gausus salierų sultyse, padeda reguliuoti kraujospūdį, o tai yra svarbu širdies sveikatai.
  • Hidratacija: Didelis vandens kiekis salierų sultyse padeda išlikti hidratuotam, kas yra gyvybiškai svarbu visiems organizmo procesams.
  • Odos sveikatos gerinimas: Antioksidantai ir vitaminas K salierų sultyse gali padėti pagerinti odos būklę, mažinant uždegimą ir skatinant žaizdų gijimą.

Kaip pasigaminti salierų sultis?

Norint pasigaminti salierų sultis, reikia tik šviežių salierų stiebų ir sulčiaspaudės arba blenderio. Sumalkite salierų stiebus sulčiaspaudėje arba blenderyje, o tada perkoškite gautą skystį per marlę ar smulkią sietelę, kad atskirtumėte skiedinį nuo minkštimo. Geriausia gerti šviežiai spaustas sultis, kad išsaugotumėte kuo daugiau maistinių medžiagų. Jeigu skonis nėra malonus galite išsipausti kartu obuolį ar agurką, kurie suteiks malonesnį skonį.

Svarbios pastabos

Nors salierų sultys yra sveikas pasirinkimas, svarbu vartoti jas subalansuotoje mityboje. Kai kurie žmonės gali patirti jautrumą ar alergines reakcijas į salierus, todėl pradėjus gerti salierų sultis, rekomenduojama stebėti organizmo reakcijas.

Be to, nereikėtų pamiršti, kad nors salierų sultys teikia daug naudos, jos negali pakeisti visavertės ir įvairios mitybos ar būti vienintelis sveikatos gerinimo būdas. Visada svarbu siekti subalansuotos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo.

Jeigu jus sudomino šis straipsnis taip pat gal bus įdomu sužinoti apie spirulinos naudą ar chrolofilo naudą.

    Sekite mane socialiniuose tinkluose

    Susisiekite

    Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos