Plaukų slikimas: priežastys ir galimybės jį sustabdyti

slenka plaukai

Plaukų slikimas: priežastys ir galimybės jį sustabdyti

Tikriausiai teko sau užduoti klausimą, kodėl man neauga plaukai? Tiesa ta, kad plaukai tikrai visada auga, tik ne visada pasiekia svajotąjį ilgį, tam turi įtakos keletas veiksnių.

Genetika

Kiekvieno mūsų plaukų struktūra individuali, todėl ir plaukai auga nevienodai. Plaukų augimo ciklas susideda iš trijų etapų : anageno fazė, kuri yra tada, kai plaukai auga, katagenas fazė, kuri yra pereinamoji stadija, ir telogenas, kuri yra tada, kai plaukai iškrenta. Šis ciklas nėra vienodas visiems žmonėms, todėl paprastai jis gimsta.

Mityba ir Vitaminai

Netinkama mityba ir vitaminų trūkumas gali sukelti rimtų padarinių. Pasak dr. J.C.Marottos, kad išlaikytumėte norimą plaukų ilgį ir būklę, būtina palaikyti reikiamą tokių medžiagų kaip feritinas, cinkas, vitaminas B12 kiekį organizme. Plaukams labai reikalinga geležis ir baltymai, kad išliktų sveiki ir stiprūs. Didelę įtaką jų augimui gali turėti ir sutrikusi skydliaukės veikla.

Plaukų priežiūros rutina

Ar visada savo plaukus kruopščiai prižiūrite? Reikia pasirinkti kokybiškas ir pagal plaukus priemones, taip pat nereikėtų galvos plauti kiekvieną dieną, vengti naudoti karščio priemones, nes jos alina plaukus. Taip pat dar vienas veiksnys, kuris žaloja plaukus yra dažymas ypač šviesinimas.

Skalpo odos būklė

Plaukams sunku augti, kai turima problemišką skalpo odą. O taip atsitinka dėl odos ligų, tokių kaip seborėjinis dermatitas, žvynelinė, psoriazė, grybelinės infekcijos.

Plaukų lūžinėjimas

Dažniausia plaukų lūžinėjimo priežastis: dažnas plovimas, netinkamas šukavimas su netinkamu įrankiu, šukuosenų formavimas, plaukų stiprus rišimas, plaukų dažymas, plaukų deginimas karščio priemonėmis dėl šių priežasčių plaukai tampa silpni ir jie pradeda lūžinėti. Plaukų dažai plauką išsausina to pasekoje, netenkama drėgmės ir elastingumo.

Stresas

Trumpalaikis bei ilgalaikis stresas. Didėjantis gyvenimo tempas, dažnos stresinės situacijos, nervinė įtampa sutrikdo normalų žmogaus organizmo funkcionavimą. Todėl sutrinka ir hormonų, būtinų plaukų augimui, gamyba. Mokslininkai patvirtino, kad stresas tiesiogiai susijęs su plaukų slinkimu ir silpnumu. Ypač stipriai veikia per didelis protinis nuovargis ar neišsimiegojimas.

Ar žinojote, kad galite savo plaukus užsiauginti, jei dažniau vartosite šiuos vaisius ir daržoves?

Skatinantys plaukų augimą s

Jau aptarėmė, kad yra daug priežasčių įtakojančių mūsų plaukų būklę, tačiau yra ir daug galimybių kaip sustabdyti problemas iškilusias su plaukais. Kaip matote netgi kai kurie vaisiai ir daržovės gali įtakoti mūsų plaukus. Tačiau šių produktų reikėtų suvartoti labai dideliais kiekiais kas yra tikrai labai sunku arba neimanoma, tada į pagalba ateina vitaminai, kurie aprūpina mūsų organizmą trūkstamomis maistinėmis medžiagomis, dėl kurių trūkumo atsiranda nepageidaujami sutrikimai.

Sustiprinkime plaukus su NeoLife

NeoLife Kal-Mag Plus D yra aukščiausios kokybės, švarus ir lengvai įsisavinamas. NeoLife trys Kal- Mag Plus D tabletės suteikia 5 μg vitamino D3 – 100% rekomenduojamos paros normos bei 450 mg kalcio ir 225 mg magnio – optimalus kiekis ir 2:1 santykis.

Wheat Germ Oil E nerafinuotas, šalto spaudimo ir šaltu būdu apdorotas kviečių gemalų aliejus, kurio sudėtyje yra visi 8 E grupės vitaminai:

 • 4 tokoferolai
 • 4 tokotrienolai

Atstato sutrikusią hormoninę sistemą, reikalingas plaukams, nagams, odai.

Slenka plaukai

Formula IV Plus – svarbiausi vitaminai, mineralai (jame yra 100% cinko RPN), fermentai, lipidai ir steroliai. Visos šios medžiagos veikia kartu ir užpildo maisto medžiagų trūkumus.

 • Visas kiekis „Tre-en-en“ grūdų koncentrato, kuris yra turtingas gyvybiškai svarbių lipidų ir sterolių šaltinis.
 • Suteikia tokių mikroelementų kaip selenas ir chromas, kurie maisto apdorojimo metu yra pašalinami.
 • Vitaminai: A, C, D, E, B1, B2, B6, B12, B3, B5
 • Mineralai: manganas, varis, jodas (tinka tiems kam gydytojai neuždraudė vartoti jodo).
 • Stiprina visas “Gyvybės grandinės” dalis, suteikdamas lipidų ir sterolių, vitaminų, mineralų ir fermentų. Suteikia svarbių maisto medžiagų virškinimui, sintezei, baltymų naudojimui ir angliavandenių pavertimui energija.

Taip pat skaitykite apie geležies naudą.

  Sekite mane socialiniuose tinkluose

  Susisiekite

  Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos