Nematomos jėgos: kaip gerųjų bakterijų nauda veikia savijautą

Gerųjų Bakterijų nauda organizmui

Nematomos jėgos: kaip gerųjų bakterijų nauda veikia savijautą

Gerąsias bakterijas įprasta sieti su sklandžia virškinimo sistema, tačiau jų nauda kur kas įvairiapusiškesnė. Jos skatina B grupės vitaminų, antioksidantų, vitamino K gamybą, stimuliuoja imuninę sistemą, skatina žarnyno gleivinę nuo išorinių mikroorganizmų saugančių medžiagų gamybą. Jos taip pat padeda iš organizmo pasišalinti toksinams ir kitoms nereikalingoms medžiagoms.

Kas gyvena mūsų žarnyne?

Žmogaus žarnyne – pilna įvairiausių bakterijų. Jų priskaičiuojama daugiau nei 400 rūšių, o viename grame storosios žarnos turinio gali knibždėti nuo 10 iki 1000 milijardų bakterijų. Ir tikrai ne visos jos geros. Nemažai bakterijų sukelia ligas, kitos žalą daro tik tada, kai nusilpsta organizmo gynybinės funkcijos. Yra ir tokių bakterijų, kurios tiesiog yra – nei labai naudingos, nei žalingos. Tos bakterijos, kurios mums padeda gerai jaustis ir išlikti sveikiems, vadinamos probiotikais.

Naudingiausios probiotikų rūšys

Gerųjų bakterijų, arba probiotikų, yra keletas rūšių, bet aktyviausios ir naudingiausios – bifidobakterijos ir laktobacilos (pieno rūgšties bakterijos). Bifidobakterijos slopina patogeninių ir puvimo bakterijų dauginimąsi ir normalizuoja žarnyno mikroflorą, skatina virškinimą ir gydo funkcinius žarnyno sutrikimus.

Kai organizmui prireikia pagalbos

Jūsų organizme gyvena milijardai naudingų bakterijų, kurios palaiko virškinimą ir imunitetą, tačiau mikrobiomos pusiausvyra gali lengvai sutrikti, sukeldama nemalonius pojūčius. Probiotikai, tokie kaip LactoBif® 5, papildydami gerųjų bakterijų kiekį, gali padėti atkurti žarnyno balansą, pagerinti virškinimą ir sustiprinti organizmo apsaugines funkcijas.

Išskirtinė formulė – išmanus derinys jūsų žarnynui

Šiame unikaliame bakterijų derinyje yra keli naudingi probiotikai, įskaitant gerai žinomą Lactobacillus acidophilus, kuris pasižymi antimikrobinėmis ir antivirusinėmis savybėmis – tai gali padėti stiprinti imuninę sistemą. Formulėje taip pat yra Bifidobacterium longum, kuris, gamindamas pieno ir acto rūgštį, palaiko žarnyno mikrofloros pusiausvyrą. Kruopščiai suderintas mišinys skirtas gerinti virškinimą ir mažinti tokius kasdienius simptomus kaip pūtimas, užkietėjimas, viduriavimas ar skrandžio diskomfortas. Papildas tinkamas vegetarams, be pieno, glitimo, sojos ar GMO.

Maži pokyčiai – didelis poveikis

Rūpinimasis žarnyno mikroflora – tai rūpinimasis visa savo savijauta. Įtraukus gerąsias bakterijas į kasdienę rutiną, galima ne tik pagerinti virškinimą, bet ir sustiprinti imuninę sistemą, sumažinti diskomfortą bei palaikyti bendrą organizmo pusiausvyrą. Nesvarbu, ar tai būtų per mitybą, ar kokybiškus papildus – tinkamas pasirinkimas gali tapti mažu žingsniu į didelį pokytį.

1. Kas yra gerosios bakterijos?

Tai naudingos bakterijos, natūraliai gyvenančios mūsų žarnyne ir palaikančios virškinimą, imunitetą bei mikrofloros pusiausvyrą.

2. Kuo gerosios bakterijos skiriasi nuo blogųjų?

Gerosios palaiko sveikatą, o blogosios – gali sukelti ligas, ypač nusilpus imunitetui.

3. Kodėl svarbu palaikyti gerųjų bakterijų balansą?

Nes disbalansas gali sukelti virškinimo sutrikimus, silpninti imunitetą, lemti odos ar nuotaikos problemas.

4. Iš kur gauname gerųjų bakterijų?

Iš natūralių maisto produktų (pvz., kefyro, raugintų daržovių) arba probiotikų papildų.

5. Kada naudinga vartoti probiotikus?

Po antibiotikų, esant virškinimo sutrikimams, silpnam imunitetui, esant stresui ar netinkamai mitybai.

6. Ar gerosios bakterijos padeda tik virškinimui?

Ne tik – jos taip pat dalyvauja vitaminų gamyboje, stiprina imuninę sistemą ir apsaugo nuo kenksmingų mikroorganizmų.

    Sekite mane socialiniuose tinkluose

    Susisiekite

    Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos