Geriausia kova su peršalimu – stipri imuninė sistema ir vitaminas C

Vitaminas C

Geriausia kova su peršalimu – stipri imuninė sistema ir vitaminas C

Darganotas ruduo, snieginga ir šalta žiema, klampojimas per aptirpusį sniegą ankstyvą pavasarį gali būti ir ne itin malonus dalykas! Žiūrėk, neįvertini oro sąlygų, išbėgi į darbą be šalio, nuvedi vaikutį į darželį be pirštinaičių ir vakare – jau peršalimas! Tėčiui ima gerklę perštėti, mamai akys ašaroti, o mokinukui ir temperatūra pakyla, ir nosis ima varvėti. Pasirodo, kad nei pirštinės, nei šalis čia dažniausiai nėra kalti!

peršalimas

Peršalimas – labai dažnas virusinės kilmės susirgimas. Tvirtinama, kad jis paprastai nesukelia rimtų sveikatos problemų ir galime pasveikti per 1–2 savaites. Kaip ir būtų tai ne bėda, bet…šis susirgimas, kuris dar vadinamas viršutinių kvėpavimo takų susirgimu (VKTS), yra labai užkrečiama liga, nes užkratu mums tapti gali per 130 peršalimo virusų. Vadinasi, „pasigauti“ virusą rizikuojame ir darbovietėje, ir parduotuvėje, ir tiesiog iš kolegės paėmusios dokumentą. O ką jau kalbėti apie vaikus tarp gausybės kitų vaikučių darželyje ar mokykloje! Nors peršalimas ir nėra sudėtingas susirgimas, bet, deja, jį privalome gydyti. Vienas iš gydytojų griežtų patarimų – gulėti lovoje! O kaip gulėti, jei reikia ir į darbą eiti, ir vaikus prižiūrėti, ir namų ūkio darbus nudirbti? O jei vaikelis suserga, ir vėl reikia prašytis iš darbo. Tikras galvos skausmas! Visgi, negydomas VKTS gali baigtis labai liūdnai! Vaikams – ūmiu ausies uždegimu, bronchitu ar sinusitu, suaugusiems – nuo faringito, bronchito, sinusito iki plaučių uždegimo. Pagal medikų pateiktą statistiką, suaugęs žmogus per metus gali peršalti vieną ar du kartus, kai tuo tarpu vaikai gali susirgti net keliolika kartų. Tai – tikrai vienas iš dažniausiai diagnozuojamų susirgimų!

Dar turėtume žinoti, kad jokio specifinio peršalimo gydymo nėra. Nereceptiniai vaistai nuo šios ligos neišgydo, o ir nepagreitina pasveikimo. Bet pakenkti mūsų sveikatai kai kurie tikrai gali. Be to, ir skiepų nėra! Gali iškilti klausimas, kodėl peršalama, ir, kas gi tokiu atveju gali padėti? Atsakymai labai paprasti. Pagrindinė peršalimo priežastis – silpna imuninė sistema, nes sveika ir tvirta imuninė sistema puikiai susidoroja su šia liga ir su tokia virusų gausa!

Vadinasi, jei norime sveiko organizmo ir bendros geros savijautos, turime pasirūpinti ir savo imunitetu, ypač savo vaikų ar senyvo amžiaus artimųjų, nes būtent prie jų virusai linkę greičiau „prilipti“. Imuninės sistemos sveikata pirmiausia priklauso nuo mūsų mitybos ir gaunamų maistinių medžiagų. Vertėtų rinktis kokybišką, šviežią ir neriebų maistą. Kai kurie dietologai sako, turėtume mažiau vartoti gyvulinės kilmės riebalų, o daugiau daržovių ir vaisių, žuvies. Taip pat jie tvirtina, kad išskirtinį dėmesį turėtume atkreipti į vitaminus. Kad tinkamai veiktų mūsų imuninė sistema, reikalingi įvairūs vitaminai, bet ypač svarbūs – C ir E. Mano išbandytas ir rekomenduojamas veiksmingas ir naudingas, 1000 mg, veganiškas, sukurtas be glitimo, GMO ar sojos, sertifikuotas, puiki kaina, nekelia rūgštingumo California Gold Nutrition, Gold C, USP Grade Vitamin C.

Vitaminas C

California Gold Nutrition, Gold C, USP Grade Vitamin C

O ar žinojote, kad vitamino C, kuris praktiškai yra svarbiausias sveikam imunitetui, žmogaus organizmas pats nesintetina! Tai liūdna tiesa! Vadinasi, visą mūsų organizmui reikalingą vitamino C kiekį turime gauti su maistu. Gera žinia – kad jo gausu šviežiose daržovėse ir vaisiuose – kopūstuose, obuoliuose, apelsinuose, citrinose, uogose, žalumynuose. Bloga žinia – kad milžiniška dalis šio vitamino žūva ruošiant kasdienį maistą. Jis greitai skyla aukštoje temperatūroje, veikiamas saulės šviesos, netinkamai ar ilgėliau laikant produktus. Net peilis, kuriuo pjaustome produktus, tampa vitamino C priešu. Be to, ne visą maisto produktuose esantį vitamino C kiekį įsisavina mūsų organizmas, ypač jei mėgaujamės saldumynais ar baltymais gausiu maistu.

Štai dėl ko su kasdieniu maistu dažnas mūsų gauna nepakankamą vitamino C kiekį. Kad mūsų organizmui trūksta šio vitamino „praneša“ mieguistumas, nuolatinis nuovargis be priežasties, sumažėjęs darbingumas, atsparumas infekcinėms ligoms. Vitamino C „atsargas“ galime papildyti specialiais maisto papildais. Tarkime, iš natūralių produktų išgautais ir visame pasaulyje pripažintais NeoLife maisto papildais – suaugusiems skirtomis tabletėmis „Sustained Release Vitamin C“ ir vaikams skirtomis kramtomosiomis tabletėmis „All C“.

rūpinkimės savo ir šeimos sveikata su NeoLife

Pasirūpinkime savo, savo artimųjų ir savo vaikų sveikata!

Vitaminas C yra tirpus vandenyje ir žmogaus organizmas jo atsargų nekaupia

Vitaminas C yra vienintelis vitaminas, kuris yra gyvybiškai būtinas mūsų organizmui, ir, kurio atsargų jame nebūna. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad vitamino C turime gauti kasdien su maistu ar gėrimais ir būtinai atitinkamą jo kiekį, nes būdamas tirpus vandenyje jis kasdien iš mūsų organizmų pasišalina su šlapimu per 24 val. nuo jo suvartojimo. Dėl šios priežasties vitamino C praktiškai neįmanoma perdozuoti ir dažnam žmogui jo paprasčiausiai nepakanka. O šis vitaminas mūsų organizme „atlieka daug darbų“. Jis būtinas, kad tinkamai funkcionuotų mūsų imuninės sistemos ląstelės, kad geriau įsisavintumėte geležį, kad mūsų akių nepažeistų katarakta ar kad sumažintų patiriamą stresą.

Vitamino C kiekis, būtinas organizmui per parą, skirtingiems žmonėms gali skirtis net 10 kartų

Kokį kiekį vitamino C jums reikia suvartoti per parą, priklauso nuo kelių veiksnių, pavyzdžiui, nuo jūsų amžiaus ir sveikatos būklės. Tarkime, savo kūdikiui iki 6 mėn. turėtumėte duoti 40 mg, o vaikučiui nuo 1 m. iki 3 m. užtektų ir 15 mg. Jei esate vyras, jums prireiks 90 mg per parą, jei moteris – 75 mg. Tačiau kai kuriems žmonėms vitamino C reikia dar didesnio kiekio. Besilaukiančioms moterims būtina suvartoti – 85 mg, o žindančioms – 120 mg per parą. Jei „žavitės“ žalingais įpročiais (vartojate alkoholį, rūkote arba dažnai būnate prie rūkalių), prie kasdienės vitamino C normos turėtumėte papildomai pridėti dar 35 mg. Didesnio negu įprasto kiekio reikia ir intensyviai sportuojantiems, ir tiems, kurie serga tam tikromis ligomis, tarkime kai kurių formų vėžiniais susirgimais ar inkstų ligomis.

Vitaminas C sumažina sunkiųjų metalų poveikį organizmui

Nors ūmių apsinuodijimų sunkiaisiais metalais pasitaiko retai, bet į mūsų organizmą kasdien gali patekti ir nedideli jų kiekiai, kurių poveikio iš pradžių tikrai nepastebime. Pavyzdžiui, švino arba gyvsidabrio. Švinas mūsų organizme nedideliais kiekiais gali kauptis ilgus metus ir pamažu kenkti inkstams, centrinei nervų sistemai, kaulams. Jis ypač pavojingas vaikams, nes šis sunkusis metalas gali imti kauptis net dar negimusio vaikelio organizme.

vitaminas c nuo gyvsidabrio ir švino

Vaikams gali sutrikti vystymasis, pasireikšti elgesio problemų, sunkumų mokantis. Todėl, jei gyvenate užterštose vietovėse, tarkime, netoli intensyvaus transporto kelių, arba dirbate ten, kur naudojamas švinas ar gyvsidabris, turėtumėte pasirūpinti tinkamu vitamino C kiekiu per parą. Būdamas tirpus vandenyje, jis padeda sunkiuosius metalus pašalinti iš organizmo, taip sumažindamas jų poveikį.

Taip pat gal bus jums naudinga paskaityti apie Vitaminą E.

    Sekite mane socialiniuose tinkluose

    Susisiekite

    Astipri.lt © 2023 Visos teisės saugomos